Zaznacz stronę

Jeśli mnie już trochę znasz, zapewne wiesz, że piszę książki dla dzieci.
I może znasz historię o tym, jak powstała Lulu – przepiękna opowieść dla dzieci i dorosłych.

.

Otóż codziennie, przez okrągły rok moja córka chodziła w tiulowej spódniczce tutu. I tak powstała we mnie opowieść o tym, że nam, dorosłym, trudno jest być autentycznym; potrzebujemy się tego ponownie nauczyć, ponieważ w trakcie dorastania zgubiliśmy swoją autentyczności i kontakt z sercem.

Ja oszalałam na punkcie autentyczności – poczułam, że to jest mój temat; że to jest to, nad czym pracuję, i to, o co tak naprawdę chodzi w mojej pracy. Dziś wspieram kobiety w byciu autentycznymi w ubieraniu siebie. Bo od ubierania siebie i tworzenia swojego autentycznego stylu już niedaleka droga do życia szytego na własną miarę.

Jak sprawić, aby ubrania Cię dopełniały?

.

1. Dopasowuj ubrania do swojej sylwetki (sylwetka gruszki, klepsydry itd.), a nie swoją sylwetkę do ubrania. Odpadają: ubrania za małe, za duże, za krótkie, bo sprawią jedynie, że poczujesz frustrację i włożysz do szafy dodatkowe szmatki. To, co widzisz na wybiegu, to kreacja i wizja projektanta, niestety, pokazana na ciałach młodych dziewczyn, a nie dojrzałych kobiet. Jestem w 100% pewna, że są ubrania, w których Twoja sylwetka wygląda lepiej, niż sylwetka Twojej koleżanki.

2. Noś ubrania, które naprawdę kochasz. Takie, które naprawdę wywołują w Tobie radość. Usiądź wygodnie w swojej garderobie i wyjmij rzeczy, które najczęściej nosisz i najbardziej lubisz. To jest to odczucie, o które mi chodzi! Gdy wyruszysz na zakupy, pamiętaj, że tak chcesz się czuć w swoich ubraniach. Być może chodzi komfort, o spokój, łatwość – posłuchaj siebie i zdecyduj.

3. Zapomnij o numerze na metce. Nie chodzi o to, aby przymykać oczy na rozmiar, które stale rośnie. 36 czy 38 nie mają znaczenia; czasem większy lepiej wygląda, innym razem mniejszy. Nie daj się zwariować. To tylko cyfry.

.

Ostatnio zapytano mnie, dlaczego to, co robię, jest super.

.

To co robię jest super, ponieważ dzięki temu czuję się jak dziecko, które w grupie innych dzieci bawi się na dywanie klockami; jest radosne, rozbawione, rozkoszne i prawdziwe.

Zapraszam Cię wiec do zabawy. Podziel się, proszę, wnioskami w komentarzach na dole. Chętnie poczytam i dowiem się, jak jest u Ciebie.

  1. Gdyby Twoja szafa była jak pudełko kredek, to jaki obraz byś narysowała?
  2. Jakie kolory są widoczne na Twoim obrazie, w Twojej wizji?
  3. Jaką opowieść opowiadasz dziś tym, co masz na sobie?
  4. Czy to jest Twoja opowieść?
  5. Czy czujesz się w niej dobrze?

.

Stwórz kolaż, moodboard, obraz, grafikę… Pobaw się!

.

I jeszcze PREZENT! Oto krótki poradnik Mistrzyni dbania o siebie, swoje zdrowie i swoją szafę.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się, tym co myślisz. Z radością przeczytam.

Pozdrawiam Cię ciepło

Aneta ♥

 POBIERZ MÓJ BEZPŁATNY E-BOOK
„MISTRZYNI DBANIA O SIEBIE”